Mezitli Belediyesi Çocuk Gündüz Bakım Evleri minikleri mezuniyet heyecanı yaşadı

Mezitli Belediyesi bünyesinde hizmet veren Çocuk Gündüz Bakım Evleri bünyesinde eğitim gören minik öğrenciler, 2021-2022 eğitim dönemi mezuniyet coşkusu yaşadı. Başkan Tarhan bir konuşma ile mezuniyeti taçlandırdı. Ve okul öncesi eğitimin önemine değindi.

1 Temmuz 2022 Cuma

İzle
Mezitli Belediyesi Soli Güneş Festivali tanıtım toplantısı

Mezitli Belediyesi bu yıl 10'uncusunu düzenleyeceği Uluslararası Soli Güneş Festivali, basın tanıtım toplantısı yapıldı. Soli Pompeipolis Antik Kentinde yapılan tanıtım toplantısında festivalin programı hakkında bilgiler verildi.

22 Haziran 2022 Çarşamba

İzle
Başkan Tarhan’dan Muazzez İlmiye Çığ’a 109. Yaş Sürprizi

Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan eşi Sembol Tarhan’la birlikte 109 yaşına giren Sümerolog Muazzez İlmiye Çığ'a sürpriz yaparak evinde ziyaret etti. Başkan Tarhan, Sümer tarihine yaptığı katkılar kadar aydınlıkçı fikirleri ile de günümüze ışık tutan Türk aydını Muazzez İlmiye Çığ’a geçtiğimiz yıllarda Mezitli’de adının verildiği parkın açılışında ve farklı doğum günlerinde birlikte çektirdikleri fotoğrafları verirken Sembol Tarhan’da özel yapım nazar boncuğu hediye etti.

20 Haziran 2022 Pazartesi

İzle
Toroslar yaz temizliğine devam ediyor

Yaz temizliği kapsamında ilk olarak ilçe genelinde çöp konteynerlerinin temizliği ve değişimini bitiren Mersin Toroslar Belediyesi şimdi de rağbet gören piknik ve mesire alanlarında çevre düzenleme ve güzelleştirme çalışmalarına başladı. "Doğa hepimize emanet" diyerek yeşil alanların korunmasının herkesin sorumluluğu olduğuna dikkat çeken Toroslar Belediye Başkanı Atsız Afşın Yılmaz, "En güzel temizlik, kirletmemektir. Bize emanet olan doğayı korumak ve gelecek nesillere bırakmak hepimizin görevi. Biz de belediye olarak daha temiz ve sağlıklı bir çevre bırakmak amacıyla çalışıyoruz" dedi. Yayla sezonunun gelmesiyle, Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri yaylalarda hummalı bir temizlik çalışması gerçekleştirdi. Düzenli olarak devam eden temizlik çalışmalarının yanı sıra çöp konteynerleri dezenfektan aracında bol köpüklü su ile yıkanıyor, eskiyen ve yıpranan çöp konteynerleri de yenileriyle değiştiriliyor. Yaylaların, vatandaşların kent yaşamından ayrılıp soluk aldığı ve stres attığı yerler olduğuna dikkat çeken Başkan Yılmaz, "Kış ayının etkili geçmesinden dolayı yaylalarımızdaki yollarda oluşan hasarları gidermek adına çalışmalarımıza ara vermeden devam ediyoruz." dedi.

16 Haziran 2022 Perşembe

İzle
Mersin Yenişehir belediyesi erken çocukluk projesi kapsamında ev ziyaretleri yapmaya başladı.

Mersin Yenişehir belediyesi erken çocukluk projesi kapsamında ev ziyaretleri yapmaya başladı. Daha önceleri Pandemi nedeniyle eğitimlerimizi online olarak veren belediye şimdi ise aileleri eğitime dahil olmaları konusunda evlerde ziyaret ediyor ve aileleri Yenişehir Belediyesi Akademiye davet ediyor. Yedi basamaktan oluşan projede ilk basamakta bireylerin evlilik ve aile hayatına bilinçli başlamasını ve karşılaştıkları problemleri çözme yeteneği kazandırmayı hedefliyor. İkinci basamakta ise 0-3 yaş arasında çocukları olan ebeveynlere ücretsiz ve sertifikalı eğitim veriliyor.

6 Haziran 2022 Pazartesi

İzle
Bitkilerin hocası Ahmet Maranki Tarsus'ta

Kozmik bilimci ve yazar Ahmet Maranki hocamız ile Tarsus üzerine kısa bir sohbet ettik. Hocamız, Tarsus'un yeterince tanıtılmadığını ifade etti.

6 Haziran 2022 Pazartesi

İzle
Play-off yarı finale kalan Tarsus İdmanyurdu'na karşılama

Tarsus Belediye Başkanı Dr. Haluk Bozdoğan, Tarsus İdman Yurdu’nun adını yarı finale yazdırmasının ardından deplasmanda Amedspor ile oynanan maçta galibiyet sonrası sabahın erken saatlerinde kente gelen takımı taraftarlarla birlikte çiçeklerle karşıladı. Futbolculara tek tek sarılan Başkan Bozdoğan, ‘’Kentimize bu sevinci yaşattığınız için teşekkür ederiz. Sizinle gurur duyuyorum’’ dedi. Tarsus İdman Yurdu çeyrek final rövanş maçında deplasmanda takibi Amedspor’u penaltılarda eleyerek yarı finale yükseldi. 0-0 biten ilk maçın ardından rövanş karşılaşmasında da 90 dakikada eşitlik bozulmadı. 15'er dakikalık iki uzatma devresinin ardından da gol çıkmayınca penaltı atışlarına geçildi. Penaltı atışları sonucunda Tarsus İdman Yurdu rakibini 7-6 mağlup ederek adını Play-Off Yarı Finali'ne yazdırdı. Galibiyet sonrası kentin dört bir yanında kutlamalar başladı. Sarı lacivertli taraftarlar, meşaleler yakıp tezahüratlarla galibiyeti kutladı. Kültür Sanat Sokağı’nda Tarsus Belediyesi tarafından kurulan dev ekranda maçı izleyen taraftarlar, maç sonrası galibiyet sevincini doyasıya yaşadı. Galibiyet sevincini taraftarlarla birlikte yaşayan Bakan Bozdoğan, takımla gurur duyduğunu dile getirdi. Sabahın erken saatlerinde taraftarlarla birlikte kente gelen takımı karşılayan Başkan Bozdoğan oyunculara çiçek takdim etti. Coşkulu karşılamanın ardından Başkan Bozdoğan, Tarsus İdman Yurdu Başkanı Ali İlk, futbolcular ve teknik heyete galibiyet için teşekkürlerini iletti.

6 Haziran 2022 Pazartesi

İzle
Neşet Tarhan, abisi Nedim Tarhan'a vefa borcunu ödedi

Mezitli Belediye başkanı Neşet Tarhan, merhum abisi Adana eski Milletvekili, Köy Koop Kurucu Genel Başkanı ve Barış Derneği Başkan Yardımcılığı yapmış olan Nedim Tarhan’ın çocukluğunun geçtiği mahalleye park yaptırdı. Park, Adana'nın Ceyhan İlçesinde Mustafabeyli Mahallesine yapıldı. Açılışa Ceyhan Belediye Başkanı Hülya Erdem, merhum Nedim Tarhan’ın eşi Nermin Tarhan, kardeşleri Leman Tosun, İmer Ulaştır, akrabaları, belediye meclis üyelerimiz, Mezitli Kent Konseyi Başkanı Sibel Gelbul ve üyeleri, mahalle muhtarları, siyasi parti temsilcileri ve mahalle sakinlerinin katıldı. Konuşmasında yaşamının ilk yıllarının geçtiği Mustafabeyli ile ilgili anılarını anlatarak başlayan Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan, "Uzun yıllardır güzel anılarımızın olduğu bu mahalleye bir park yaptırma projem vardı. Gerçekleştirmiş olmanın mutluluğunu yaşıyorum. Emeği geçen herkese, Ceyhan Belediye Başkanı Hülya Erdem ve belediye meclisine teşekkür ediyorum. Bu mahalle bize çok şey verdi. Bir Nedim Tarhan yetiştirdi. 29 yaşında olmasına karşın yaşını büyüterek milletvekili oldu. Mücadeleyle geçti hayatı. Kendisini seçenleri mahcup etmeyerek özellikle kırsal kesimde üretim yapanlar için örgütlenme yaptı. 40-50 yıl önce yaptığı seviyeye hala gelebilmiş değiliz. 1978’de çok büyük bir pamuk üreticileri mitingi vardı. Ama maalesef Çukurova’da pamuk dahi kalmadı. Tarımın ne kadar önemli olduğu özellikle pandemi döneminde çok daha iyi gördük. O kadar zaman geçmesine rağmen adının hala saygıyla anılması çok büyük gurur ve mutluluktur" dedi.

6 Haziran 2022 Pazartesi

İzle
Eski SHP genel başkanı Murat Karayalçın Tarsus ziyaretinde bulundu

Başbakan Yardımcısı, Dışişleri Eski Bakanı, SHP Genel Başkanı ve önceki dönemlerde Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı görevlerinde bulunan ve çeşitli ziyaretlerde bulunmak üzere Çukurova Bölgesine gelen Murat Karayalçın, Tarsus Belediyesi’ni ziyaret ederek, Belediye Başkanı Dr. Haluk Bozdoğan ile bir araya geldi. Tarsus’ta olmaktan duyduğu memnuniyeti dile getiren Karayalçın, Başkan Bozdoğan tarafından kentte devam eden ve yapılacak olan çalışma ve projeler hakkında bilgilendirildi.

6 Haziran 2022 Pazartesi

İzle
Dip köşe temizlik. Slogan Sokakta Temizlik Var

Toroslar Belediyesi ilçe genelinde hummalı bir temizlik çalışması başlattı. Belediye Park ve Bahçeler ile Temizlik İşleri Müdürlüğü, araçları, ekip ve ekipmanları ile ilçenin her köşinde temizlik çalışması başlattı. Park ve yeşil alanlar, sokaklar, sahalar, çocuk oyun alanları, boş araziler baştan aşağı temizlik çalışmasına dahil edildi. “Sokakta Temizlik Var” Projesi kapsamında; kaldırım ve yol kenarları ile yeşil alanlardaki yabani otlar biçiliyor, sokaklar süpürülüyor, boş arsalar temizlenerek görüntü kirliliğinden uzaklaştırılıyor. Yaz aylarında vatandaşların akın ettiği parkların temizliğine azami derecede özen gösterilirken, daha temiz ve düzenli bir kent vizyonu için çalışmalar aralıksız devam edecek.

6 Haziran 2022 Pazartesi

İzle