Mersin Video Haber | Mersin Online Haber
İlginç Bilgiler ve Dijital Dünya

Geçen yıl yazılı olarak üretilen doküman miktarı, yazının icadından sonraki 2000 yıl boyunca üretilen yazıdan daha fazladır.

24 Aralık 2022 Cumartesi

Oku
Çocuklarda Kaygı Bozukluğunun Nedenleri ve Gelişimsel Riskler

Kaygı, tehlikeli bir durumun, karşılaşılabilecek bir talihsizliğin yaklaştığı endişesi ve buna eşlik eden birtakım belirtilerin yaşandığı duygudur. Sıklıkla bir arada kullanılan kaygı ve korku kavramları birbirinden farklıdır. Kaygı için gelecekte yaşanabilecek bir tehlike söz konusuyken korkuda o anda yaşanan tehlikeye karşı verilen orantılı bir tepki söz konusudur.

18 Kasım 2022 Cuma

Oku
Psikolog Zelal Gök Çocuk Değerlendirme ve Gelişim Testleri hakkında yazdı

Herkese merhabalar.Bu yazımda sizlere çocuklarımızı keşfetmede büyük öneme sahip çocuk değerlendirme testlerinin ne amaçla kullanıldığından ve çocuklarımızın gelişimine olumlu etkisi hakkında konuşacağız.

14 Ekim 2022 Cuma

Oku
Nişanlanma ve nişanlılığın sona ermesi

Nisanlanma, evlilik vaadi ile olur ve yasal temsilcinin rizasi olmadikça küçük ve kisitliyi baglamaz. (TMK 118) Amir hükmü kisaca açiklamak gerekir ise karsi cinsten birine “senden çocugum olsun istiyorum” demeniz toplumun ekseriyetinde “BU BENIMLE EVLENMEK ISTIYOR” olarak algilanacagi için teknik olarak basiniz bagli sayilir. Ikinci fikra ise bize 18 yasindan küçük iseniz ya da kisitli iseniz bu tarz bir vaadin yasal temsilcinizin onayi yoksa geçerli olmadigini söylemektedir. Yani lisede okuyan gençlerimizin evleneceklermisçesine yüzük takmalari hiçbir anlam ifade etmemektedir.

7 Haziran 2022 Salı

Oku
Evlenme, boşanma davası ve nafaka türleri serisi

Boşanma ve nafaka konusunu ileriki makalelerimde derinlemesine ele alacagim. Bu makalemde ise aile ve evlilik konusuna değinelim. Yazılarımı kısa tutmayı seviyorum zira çok çabuk dikkatimiz dağılıyor bir şeyler okurken ve yazarken...

7 Haziran 2022 Salı

Oku