Mersin Büyükşehir Belediyesi

Mut Taşhan'da hem müzik hem sinema

Sayapark ve Palm City AVM’lerin Genel Müdürü Aykut Arslan, “Mersin Büyükşehir Belediyesi ve Sayapark Alışveriş Merkezi olarak beraber yürütmüş olduğumuz Mut’ta ilk sinema gösterimi için bugün buradayız. Bizim Sayapark olarak ‘100 bin Gülücük’ proje kapsamımızda çocuklara oyuncak, kitap ve sinema etkinlikleri düzenleyerek güzel bir projeye imza attık.


Büyükşehir itfaiyesi K9 köpeklerini eğitmeye başladı

Mersin Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı, ortak çalışmalar yapmak amacıyla İstanbul Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı K9 eğitmenlerini Mersin’de ağırladı.

Büyükşehir Hüseyin Okan Merzeci ve 18. Cadde kesişimindeki noktada alt geçit çalışması başladı

Mersin Büyükşehir Belediyesi Yol Yapım Bakım ve Onarım Dairesi, kent merkezinde yaşanan trafik yoğunluğunu azaltmaya yönelik çalışmalarına aralıksız devam ediyor. Büyükşehir ekipleri, Sevgi Katlı Kavşağı ve Demokrasi Kavşağı’ndaki kuzey yönlü trafik yükünü hafifletecek, Hüseyin Okan Merzeci ve 18. Cadde kesişimindeki noktada alt geçit çalışmasına başladı.

Haber detay >

Teknoloji Haberleri

DOF Robotics’in yeni ürünü Nautilus görücüye çıktı

Şirketten yapılan açıklamaya göre, sanal gerçeklik ve artırılmış gerçeklik teknolojilerinin son zamanlarda daha fazla hayatın içinde yer almasıyla gerçek hayatta deneyimleme imkânı bulunamayan tecrübelerin simüle etme fırsatı oluşuyor. Sürekli gelişimi ve yeni teknolojileri hayata geçirmeyi ilke edinen ve kurulduğu 2006 yılından bugüne, yerli imkânlarla üretim yapan şirketlerden DOF Robotics, yeni ürünü Nautilus’u beğeniye sundu.

Oppo, Android 13 tabanlı ColorOS 13'ü piyasaya sürüyor

Oppo, en yeni mobil işletim sistemi ColorOS 13'ü 18 Ağustos'ta piyasaya sürecek. ColorOS 13, Android 13 tabanlı ilk OEM işletim sistemlerinden biri olacak.

Gsk şirketi Rsv'ye karşı geliştirdiği aşının Faz 3 sonuçlarını açıkladı

Şirket, geliştirdikleri aşının yetişkinlerde RSV enfeksiyonu ile tetiklenen Koah diye bildiğimiz akciğer hastalığı, astım ve alt  solunum rahatsızlıklarında olağanüstü bir koruma sağladığını duyurdu.

Dolandırıcılığın yeni çeşidi Youtube üzerinden, sahte kripto borsası

Dolandırıcılar, Youtube üzerinden kripto yatırımcılarını kendilerine çekiyorlar. Sahte kripto borsaları üzerinden işlem yaptırıyorlar. Bir açık tespit ettik, sizde kazanın diyorlar.

Ülkeler hangi kıtada oyunu
Hangi Ülke Hangi Kıtada! Test
OYNA Günlük 350 oyuncu
Ülkelerin Başkenti oyunu
Ülkelerin Başkenti Neresi! Test
OYNA Günlük 100 oyuncu
Hangi Meyvede Hangi Vitamin Var oyunu
Hangi Meyvede Hangi Vitamin Var! Test
OYNA Günlük 250 oyuncu
Şehirlerin Plakası Kaçtır oyunu
Şehirlerin Plakası Kaçtır! Test
OYNA Günlük 100 oyuncu

Toroslar Belediyesinin Kariyer Merkezi, İş Arayanlara Çare Oluyor

Toroslar Belediye Başkanı Atsız Afşın Yılmaz’ın istihdamın artırılmasına yönelik projelerinden biri olan merkez, hayata geçtiği kısa bir süre içinde 223 kişinin farklı meslek gruplarında işe yerleşmesini sağladı.

13 Ağustos 2022 Cumartesi

Toroslar zabıtasından kaldırım işgali denetimi

Toroslar Belediyesi, ilçe genelinde yol ve kaldırım işgalinin önüne geçmek için denetimlerini sürdürüyor.

11 Ağustos 2022 Perşembe

Toroslar Belediyesi, ilçenin yüksek kesimlerindeki mahallelerde yeni yol açım, bakım ve düzenleme çalışmalarına başladı

Toroslar Belediye Başkanı Atsız Afşın Yılmaz; yaz aylarında yayla yollarının kullanımının daha da arttığını ve vatandaşların bu güzergâhlarda sıkıntı yaşamamaları için planlı bir şekilde çalıştıklarını söyledi.

9 Ağustos 2022 Salı

Toroslar Belediyesinin Gençlik Kampı Dolu Dolu Geçti

Toroslar Belediye Başkanı Atsız Afşın Yılmaz, “Toroslar İlerle Gençlik Seninle” Projesi çerçevesinde gençlere bu yıl da unutulmaz bir kamp deneyimi sundu. Toroslar Belediyesinin;  14-17 yaş grubuna yönelik 2 dönem düzenlediği ve ilçenin dört bir yanından 400 gencin katıldığı gençlik kampı, sona erdi.

8 Ağustos 2022 Pazartesi

Başkan Yılmaz, Mersin İdman Yurdu küllerinden yeniden doğacak

İçel İdman Yurdu Spor Kulübü yönetiminin Türkiye Futbol Federasyonu’na (TFF) yapmış olduğu başvuru olumlu sonuçlandı. İçel İdman Yurdu, Mersin İdman Yurdu A.Ş. adıyla yeni sezonda mücadele edecek.

5 Ağustos 2022 Cuma

11 Ağustos 2022 Perşembe Yenişehir Belediyesi