Onur Balcı
|
13 Ağustos 2022 Cumartesi
|
Mersin Ceride Haber
Mezitli Haberleri

Yaz sıcakları Mezitli’de keyfe dönüşüyor

Yoğun şekilde hissedilen sıcak havalar Mezitli Belediyesinin çalışmaları ile keyfe dönüşüyor. Mezitli Belediyesi tarafından sıcak yaz günlerinde tatlı bir serinlik sunabilmek adına hayata geçirdiği Su Parkı, Aile Plajları, Yazlık Sinema gibi çalışmalar ilçe dışından da binlerce vatandaşın Mezitli’ye gelmesini sağlıyor.

SU DÜNYASINDA HEM SERİNLİK HEM EĞLENCE

Su Parkı, Pazartesi hariç haftanın altı günü 10.00 ile 18.00 saatleri arasında açık olacak. Baştan aşağıya tamamen yenilenen ve toplamda 3 bin 500 metreküp kapasiteye sahip olan su parkında, bir adet 50 santimetre derinliğinde 07 yaş gurubu çocuk havuzu, üç bölümden oluşan kademeli derinliğe sahip yetişkin havuz ile 8 adet su kaydırağı bulunuyor. Duş yerleri, bayan ve erkek giyim kabinleri, emanet dolaplar ve tuvaletler, belediye personelleri kontrolünde kullanılıyor. Mezitli Belediyesi Su Parkı’nda serinleme imkanı bulunurken, özellikle havuzların temiz ve güvenli olmasıyla öne çıkıyor. Su Parkına gelenler Su Kafenin eşsiz yiyecek ve içecek menüsünden de yaralanabiliyorlar.

SERİN YAZ AKŞAMLARI İÇİN YAZLIK SİNEMA KEYFİ

Mersinlilere nostalji yaşatan Yazlık Sinema da, en büyük ilgi gören alanların başında geliyor. Ünlü sanat eleştirmeni Atilla Dorsay başkanlığındaki bir jüri tarafından yapılan değerlendirmede, ’Türkiye’nin en güzel 10 sinemasından birisi’ olarak gösterilen Mezitli Belediyesi Yazlık Sineması, ücretsiz olarak tüm Mersinlilere vizyon filmleri sunuyor.  İzleyicilerin gazoz ve patlamış mısır nostaljisini de yaşadıkları eylül ayına kadar devam edecek yazlık sinemada, yerli ve yabancı film gösterimlerinin ücretsiz olarak izleyici ile buluşmaya devam edecek.

BÖLGENİN EN TEMİZ, DÜZENLİ VE GÜZEL PLAJLARI MEZİTLİ’DE

Milli Emlak Müdürlüğünden altı farklı notayı kiralayarak özel düzenlemeyle aile plajı haline getiren Mezitli Belediyesi, vatandaşların plajları daha rahat kullanabilmesi adına tedbirler alındı. Aileleriyle birlikte rahat denize girmek isteyen vatandaşlar için Mezitli Belediyesi tarafından Soli Pompeiopolis Parkı olmak üzere farklı sahillerde Aile Plajı oluşturuldu. Aile Plajlarına gelenler, şezlong ve şemsiyelerin yanı sıra duş kabinleri ve giyinme odalarından da yararlanabiliyor, büfelerden alışveriş yapabiliyor.

“BOĞUCU YAZ SICAKLARININ EĞLENCELİ BİR SERİNLİĞE DÖNÜŞMESİ İÇİN ÇALIŞIYORUZ”

Mezitli’de yaşamanın bir ayrıcalık olduğunu belirten Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan, yaz sıcaklarından bunalan vatandaşlara serinlik ve eğlenceyi bir arada sunmak için çalıştıklarını söyledi. Su Parkı, Yazlık Sinema ve Aile Plajlarına sadece Mezitli’den değil diğer il ve ilçelerden yoğun şekilde ilgi olduğunu ifade eden Başkan Tarhan, “Mezitlimiz çok özel ve güzel bir ilçe. Mezitli’de vatandaşlarımız her şeyin en güzeline layıktır. Bu amaçla boğucu yaz sıcaklarının eğlenceli bir serinliğe dönüşmesi için çalışıyoruz. Çalışmaların sadece Mezitli’den değil diğer il ve ilçelerden de yoğun şekilde ilgi görüyor. Temizlik ve düzene çalışma arkadaşlarımızın da nezaketi çalışmalarımızın daha büyük ilgi görmesine yol açıyor. Halkımıza yaz sıcaklarında hem eğlence hem de serinlik sunabilmenin mutluluğunu yaşıyoruz” dedi.