Onur Balcı
|
6 Haziran 2022 Pazartesi
|
Mersin Ceride Haber
Yenişehir Haberleri

Yenişehir Belediyesi vergi borçları için yapılandırma çağırısında bulundu. idari para cezası, emlak, ilan- reklam ve çevre temizlik vergilerine 31 Ağustos Salı mesai bitimine kadar başvuru süresi tanıdı. 7326 sayılı Bazı Alacakların Yapılandırılması Kanunu kapsamında Yenişehir'de yaşayan  vatandaşlarımıza kolaylıklarla ilgili olarak vergilendirme yapılandırma başlattı. Vatandaşlarımızın dikkatine sunulur. İlgili yapılandırma bilgisi aşağıdadır.
"İlgili kanuna göre, vatandaşların belediyelere ödemesi gereken Emlak Vergisi, İlan-Reklam Vergisi ve Çevre Temizlik Vergisinden doğan borçları ile idari para cezalarından doğan borçları yeniden yapılandırılıyor. Kanun uyarınca 30 Nisan 2021 öncesindeki dönemlere ait borçlar yapılandırma kapsamına girecek.Yenişehir Belediyesi sınırlarında yaşayan vatandaşlar https://e.yenisehir.bel.tr web sayfasından veya bizzat belediyeye gelerek borçlarını yapılandırabilecek. 
Vatandaşlar vergi ve ceza borçlarıyla ve bunlardan kaynaklanan gecikme oranlarını peşin ödemenin yanı sıra 6,9,12 ve 18 taksit şeklinde yapılandırabilecek, ödemelerini ise https://e.yenisehir.bel.tr web sayfasından, belediye veznelerinden ya da Halk Bankası şubelerinden yapabilecek.Yeniden yapılandırma hakkından faydalanıp borçlarını taksitlendirmek isteyen vatandaşlar 31 Ağustos’a kadar başvuru yapabilecek."