Onur Balcı
|
15 Haziran 2022 Çarşamba
|
Mersin Ceride Haber
Mersin Büyükşehir Haberleri

Vahap Seçer Belediye anadır, babadır, abladır, kardeştir, belediye evlattır dedi

Anamur çıkarması yapan Mersin Büyükşehir belediye başkanı Vahap Seçer'in, ilk durağı Anamur Kaymakamlığı oldu. Kaymakam Bilal Bozdemir’i ziyaret eden Başkan Seçer,  Anamur’daki çalışmalar hakkında Kaymakam Bozdemir’le sohbet etti. Yeni desteklerin adresleri Anamur, Bozyazı ve Aydıncık ilçelerindeki üreticiler oldu. 

Anamur Tropikal Meyve Üretim ve Pazarlama, S.S Anamur Muz Üreticileri Tarımsal Kalkınma Kooperatifleri, Anamur Yaş Sebze ve Meyve Komisyoncuları Derneği ve Bozyazı’da faaliyet yürüten DOKUDER’e 1’er adet muz dal parçalama makinesi teslim edilen törende; Anamur Anıtlı ve Güneybahşiş mahallelerine toplam 1.404 metre ve Bozyazı Kızılca Mahallesine de 1.404 metre HDPE sulama borusu verildi. Ayrıca Anamur’da 8, Bozyazı’da da 4 mahalleye hamur yoğurma makinesi dağıtıldı.

Pandemi sürecine rağmen güzel işlere imza attıklarını belirten Başkan Seçer, bundan sonra daha güzel işler başaracaklarını kaydetti. Pandemide büyük binaların ve köprülü kavşakların karın doyurmadığını vurgulayan Başkan Seçer, o süreçte belediye olarak her yurttaşın yanında olduklarının altını çizerek, "Şimdi evine ekmek götüremeyen, dükkanını açamayan, çocuğuna süt alamayan, mama alamayan annelere, ailelere, babalara destek verme zamanı’ dedik ve her zaman bu bunalımlı süreç içerisinde yurttaşlarımızın yanında olduk. Gıda desteklerinden mama desteğine, süt desteğine. Evde kendi işini göremeyen büyükannelerimizin, büyükbabalarımızın, yaşlı insanlarımızın ihtiyacına kadar, sıcak yemeğine kadar her zaman onların yanında bir evlat hassasiyetiyle davrandık. Zaten belediye böyledir. Belediye anadır, babadır, abladır. Belediye kardeştir, belediye evlattır. Belediyecilik budur. Belediyecilik ranttan ibaret değildir. Sadece asfalt, bina değildir. Bunu her zaman söylüyoruz" ifadelerine yer verdi.