Onur Balcı
|
23 Haziran 2023 Cuma
|
Mersin Ceride Haber
Toroslar Haberleri

TOROSLAR’DA İBADETHANELER BAYRAMA HAZIRLANIYOR

Toroslar Belediyesi, Kurban Bayramı’na sayılı günler kala ilçedeki camilerde ve cemevinde temizlik ve dezenfekte çalışmalarına hız kazandırdı. Güzel kokular sıkılarak, gül suyu ile de temizlenen ibadethaneler, bayrama hazır hale getiriliyor.

İbadethanelerde rutin olarak sürdürdüğü temizlik ve dezenfeksiyon çalışmalarını Kurban Bayramı öncesi daha da yoğunlaştıran Toroslar Belediyesi, bayramda vatandaşların ibadetlerini temiz ve sağlıklı bir ortamda gerçekleştirmeleri için çalışmasını kesintisiz devam ettirdi.

Belediyenin ibadethane temizlik ve dezenfektan ekibi, ilçedeki tüm ibadethanelerin iç ve dış mekânlarını tarayarak pırıl pırıl yapıyor.  İbadethanelerdeki halılar, halı yıkama makinesiyle yerinde yıkanırken; avlu, tuvalet, kapı kolları ve ayakkabılık gibi temasın olabileceği tüm yüzeyler dezenfekte ediliyor.

“Vatandaşlarımız Gönül Rahatlığıyla İbadet Edebilir”

Toroslar Belediye Başkanı Atsız Afşın Yılmaz, vatandaşların bayram namazını daha temiz ve nezih bir ortamda eda edebilmesi için ilçedeki tüm ibadethanelerde temizlik ve dezenfeksiyon çalışmasının yapıldığını söyledi.

Başkan Yılmaz; “İbadethanelerimizi evimiz gibi görüyoruz.  Temizlik İşleri Müdürlüğümüz bünyesinde özel bir ekip oluşturduk. Toroslar Belediyesi olarak rutin temizliğini yaptığımız ibadethanelerimizi bayrama hazırlıyoruz. Amacımız, hemşehrilerimizin gönül rahatlığıyla ve huzur içerisinde ibadetlerini gerçekleştirmesidir. Tüm hemşehrilerimize hayırlı Bayramlar dilerim” dedi.