Onur Balcı
|
8 Şubat 2023 Çarşamba
|
Mersin Ceride Haber
Toroslar Haberleri

TOROSLAR TEK YÜREK, DEPREMZEDELER İÇİN SEFERBER OLDU

“3’ÜNCÜ YARDIM TIRI ve 5 TRANSİT ARAÇ, AFET BÖLGESİNE GÖNDERİLDİ”

“TOROSLAR BELEDİYESİNDEN 33 KİŞİLİK EKİP ve İŞ MAKİNELERİ AFET BÖLGESİNDE”

Toroslar Belediyesinin, merkez üssü Kahramanmaraş olan ve 10 ili etkileyen deprem sonrasında başlattığı yardım kampanyasına tüm Mersinliler yoğun destek verirken, 3’üncü yardım tırı da afet bölgesine doğru yola çıktı.

Tüm hemşehrilerine duyarlılıklarından dolayı teşekkür eden Toroslar Belediye Başkanı Atsız Afşın Yılmaz; “Cumhuriyet tarihinin en büyük afeti olan depremin yaralarını hep birlikte sarmak için tek yürek olduk. Yardım kampanyasına destek veren tüm hemşehrilerime teşekkür ediyorum. Biz büyük bir aileyiz” dedi.

Toroslar Belediyesinin Acil Durum Afet Ekibinin ardından Zabıta Müdürlüğü ekipleri de yardım tırları ile birlikte afet bölgesine gönderildi. Hatay’ın Kırıkhan İlçesinde AFAD’ın arama kurtarma ve yardım çalışmalarına dahil olan 33 kişilik ekip, iş makineleri ve ekipmanlarıyla depremzedelere destek vererek umut oluyor.

“AFET MASASI OLUŞTURULDU”

Vatandaşların seferber olduğu yardım kampanyası için Toroslar Belediyesinin ana hizmet binasında ve Yunus Emre Kültür Merkezi’nde afet masası oluşturuldu.

Yardımda bulunmak isteyen vatandaşlar; battaniye, ısıtıcı, hazır gıda, bebek bezi, hasta bezi, hijyen malzemesi, tuvalet kağıdı, bere, eldiven, uyku tulumu (çocuk), uzay battaniye, cep ısıtıcısı, sentetik içlik (bebek-çocuk), eldiven (kışlık), polar ara katman, kışlık bot gibi temel ihtiyaç malzemelerini Toroslar Belediyesinin yetkililerine ulaştırdı. Yardım kampanyasına çocukların ve gençlerin ilgisi de yoğundu.

Yunus Emre Kültür Merkezi’nde ve belediye hizmet binası önünde toplanarak tırlara ve transit araçlara yüklenen yardımlar, 7.7 ve 7.6’lık depremlerden en çok etkilenen illerden biri olan Hatay’a gönderildi. Teslim edilen malzemeler belediye ekipleri ve gönüllü vatandaşların işbirliğiyle yardım tırlarına yüklendi.

“AFET BÖLGESİNDEKİ YETKİLİLERLE TEMAS HALİNDEYİZ”

Toroslar Belediye Başkanı Atsız Afşın Yılmaz, depremzedelerin yanında olmaya ve her türlü desteği vermeye devam edeceklerini söyledi.

Depremzedeler için düzenledikleri yardım kampanyasına katılan tüm hemşehrilerine de teşekkür eden Başkan Yılmaz; “Kahramanmaraş merkezli, Mersinimiz olmak üzere 10 ilimizi derinden etkileyen depremin ardından büyük üzüntü yaşamaktayız. Depremzedeler için düzenlediğimiz yardım kampanyasına Mersinli hemşehrilerimiz yoğun ilgi gösterdi. Belediyemizin imkanlarıyla hazırladığımız yardım malzemeleriyle birlikte vatandaşlarımızdan gelen ihtiyaç malzemelerini, 3’üncü tırımıza da yükleyerek afet bölgesine gönderdik. Mersin halkı her zaman olduğu gibi dayanışmanın ve paylaşmanın en güzel örneğini ortaya koydu. Herkese ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Acil Durum Afet Ekibimizi daha da çoğalttık. Zabıta Müdürlüğü ekiplerimiz ile birlikte 33 personelimiz afet bölgesinde destek veriyor. Afet bölgesindeki yetkililerle de temas halindeyiz. Enkaz altında kalan vatandaşlarımızın bir an önce kurtarılmasını diliyor, hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum” şeklinde konuştu.