Onur Balcı
|
8 Temmuz 2023 Cumartesi
|
Mersin Ceride Haber
Toroslar Haberleri

EĞİTİM YARDIMININ 3’ÜNCÜ TAKSİTİ HESAPLARA YATTI

TOROSLAR’DA 1294 ÖĞRENCİ, EĞİTİM YARDIMINDAN FAYDALANDI

Toroslar Belediyesi, lisans öğrencileri için 3.200 TL, önlisans öğrencileri için 1.600 TL destek verdiği eğitim yardımının 3’üncü taksitini, öğrencilerin banka hesabına yatırdı.

Toroslar Belediye Başkanı Atsız Afşın Yılmaz, üniversite öğrencilerine bir nebze olsun destek olmak istediklerini belirterek; “2022-2023 Eğitim Öğretim dönemini kapsayan eğitim yardımımızın 3’üncü taksitini öğrencilerimizin banka hesaplarına yatırdık. Gençlerimizin geleceğe attığı her adımda yanlarındayız. Onların başarısıyla gurur duyuyoruz” dedi.

Burs başvurusu koşullarını sağlayan 858 lisans, 436 önlisans olmak üzere 1294 öğrenci, bir defaya mahsus olmak üzere belediyenin karşılıksız eğitim yardımından faydalandı.

 

Başkan Yılmaz; “Gençlerimizin Yanında Olmaya Devam Edeceğiz”

 

Toroslar Belediye Başkanı Atsız Afşın Yılmaz, belediye bünyesinde faaliyet gösteren Toroslar Akademi Merkezi’nde LGS ve YKS sınavlarına hazırlanan öğrencilere Destekleme Kurslarıyla da destek olduklarını hatırlatarak; “Eğitim önceliğimiz. Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın ve gençlerimizin daha iyi eğitim alması için çaba gösteriyoruz. Toroslar Akademi Projemiz kapsamında Liselere Geçiş Sistemi (LGS) ile Yükseköğretim Kurumları Sınavı’na (YKS) hazırlanan 8. ve 12. sınıf öğrencileri için düzenlediğimiz Destekleme kurslarımızda eğitim alan gençlerimiz, uygulamalı test çözme tekniklerinin yanı sıra deneme sınavları ile kendilerini ölçme imkanı buluyor. İlçemizde okul öncesi eğitiminden üniversiteye kadar öğrenim gören çocuklarımızın ve gençlerimizin her zaman yanlarında olmaya devam edeceğiz” diye konuştu.