Onur Balcı
|
2 Haziran 2023 Cuma
|
Mersin Ceride Haber
Toroslar Haberleri

TOROSLAR BELEDİYE MECLİSİ, HAZİRAN AYI TOPLANTISINI YAPTI

BAŞKAN YILMAZ; “ÇOĞUNLUKÇU DEĞİL, ÇOĞULCU BAKMALIYIZ”

Toroslar Belediye Başkanı Atsız Afşın Yılmaz; Toroslar Belediye Meclisi’nin Haziran Ayı Toplantısı’nda bir açıklamada bulunarak, 28 Mayıs’ta gerçekleştirilen Cumhurbaşkanlığı ikinci tur seçiminde yeniden Cumhurbaşkanı seçilen Recep Tayyip Erdoğan’a ve 28’inci Dönem Milletvekillerine tebrik dileklerini iletti.

“ÜLKEMİZE, MİLLETİMİZE HAYIRLAR GETİRMESİNİ DİLİYORUM”

Seçim sonuçlarının hayırlı olmasını dileyen Başkan Yılmaz, birlik ve beraberliğe vurgu yaparak; “Bir seçim süreci yaşadık. Yapılan seçimin devletimize, milletimize, insanımıza, şehrimize ve ilçemize hayırlar getirmesini diliyorum. Yeni dönemde, birlik ve beraberlik içinde bir bütünün parçaları olarak hareket etmemiz, önümüzdeki fırsatları değerlendirmemiz, çoğunlukçu değil çoğulcu bakmamız gerektiğini düşünüyorum. Bunun da ülkemize, milletimize ve hepimize faydalar getireceğine inanıyorum. Cumhurbaşkanı ve Milletvekili Seçimi de,  sükûnet, olgunluk, sakinlik ve demokrasi bilinci içinde başka hiçbir ülkede olmayan yüksek katılım oranıyla gerçekleşti. Bu da bizim güzelliğimiz. Hayırlı uğurlu olsun” diye konuştu.

Toroslar Belediyesinin Haziran Ayı Meclis Toplantısı, Belediye Başkanı Atsız Afşın Yılmaz Başkanlığında yapıldı.

Yunus Emre Kültür Merkezi’nde, Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından başlayan toplantıda gündem maddeleri görüşüldü.

Binlerce çocuğun ve gencin 23 farklı branşta eğitim aldığı ve yıldız sporcuların yetiştiği Toroslar Belediyesi Spor Kulübü’ne; belediye bütçesinden 500 bin TL maddi destek sağlanmasına ilişkin teklif görüşülerek, tüm komisyonlara havalesi oy birliğiyle kabul edildi.

“TOROSLAR BELEDİYESİNDEN KURUMLAR ARASI İŞBİRLİĞİNE GÜZEL BİR ÖRNEK DAHA”

Toroslar Belediyesi, belediye hizmetlerini geliştirmek, üniversite sanayi kent işbirliğine katkı sunmak ve kurumlar arası işbirliğine dayalı projeleri hayata geçirmek amacıyla kurum ve kuruluşlarla diyaloglu çalışmaya devam ediyor. Gerçekleşecek olan çalışmaların daha kaliteli, verimli, yasal hükümlere uygun ve kurumlar arası işbirliğine dayalı bir şekilde yürütülmesi amaçlanıyor.

 

“Kamu kurumları, üniversiteler, odalar, sivil toplum kuruluşları ve diğer kuruluşlarla” protokol imzalanması ve Avrupa Birliği’nin ülkemizi de kapsayan 2023 yılı hibe “Çağrı Programları”, Yerel ve Ulusal Kurumlar tarafından 2023 yılında yayınlanan “Proje Teklif Çağrıları” kapsamında Toroslar Belediyesini temsile ve gerekli belgeleri imzalamaya Belediye Başkanı Atsız Afşın Yılmaz’a yetki verilmesine ilişkin teklif görüşülerek oy birliğiyle kabul edildi.

 

Toplantıda, İmar ve Şehircilik Müdürlüğü’nden gelen gündem maddeleri de görüşülerek karara bağlandı.

 

Temmuz ayında yapılacak meclis toplantı günü ise 4 Temmuz 2023 Salı günü saat 14.00 olarak belirlendi. Toplantı, dilek ve temenniler ile son buldu.