Onur Balcı
|
23 Kasım 2023 Perşembe
|
Mersin Ceride Haber
Tarsus Haberleri

Tarsus Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı H. Ruhi Koçak, 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutladığı mesajında ‘’Çocuklarımızı geleceğe hazırlayan değerli öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü'nü en içten duygularımla kutluyorum.’’ dedi.

Tarsus TSO Başkanı Koçak, 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutladığı mesajında şu ifadelere yer verdi: ‘’Büyük Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e ‘Başöğretmenlik’ unvanının verildiği bu anlamlı günde tüm öğretmenlerimizin Öğretmenler Günü’nü yürekten kutluyor, saygı ve şükranlarımı sunuyorum. Öğretmenlik, sadece bilgi aktarımı değil, aynı zamanda bir yol gösterme, ilham verme ve öğrencilerimizi en iyi versiyonlarına dönüştürme sanatıdır. Bu sanatı en yüce şekilde icra eden, geleceğimizin mimarları olan öğretmenlerimize minnettarız.

Başöğretmenimiz Mustafa Kemal Atatürk ‘Gelecek gençlerin, gençler ise öğretmenlerin eseridir’ sözleriyle öğretmenlerimizin ne kadar kutsal bir mesleği icra ettiklerini göstermiştir. Çocuklarımızın yeni çağın gerekliliklerini anlayan, bilgili, donanımlı, milli ve manevi değerlerimizi özümseyerek yetişmesinde büyük emek veren, bu anlamda kutsal bir görevi ifa eden, kentimizde ve ülkemizin dört bir yanında fedakârca çalışarak bu kutsal görevi hakkı ile yerine getiren bütün öğretmenlerimizin Öğretmenler Günü'nü yürekten kutluyorum.’’