Onur Balcı
|
8 Kasım 2022 Salı
|
Mersin Ceride Haber
Tarsus Haberleri
|
126 Okunma

(Tarsus Belediyesi Basın Birimi)

Tarsus Belediyesi Kasım Ayı Olağan Meclis Toplantısı yapıldı

Tarsus Belediyesi Kasım Ayı Olağan Meclis Toplantısı Tarsus Belediye Başkanı Haluk Bozdoğan başkanlığında gerçekleştirildi. Mecliste, amatör spor kulüplerine destek ve üniversite öğrencilerine burs verilmesini içeren gündem maddeleri oy birliği ile onaylandı. 

Öğrencilere burs müjdesinin de verildiği meclis toplantısında ilk yıl için karşılıksız olarak 4 yıl ve üstü bölümler için 3 bin 200 TL, 2 yıllık bölümler için bin 600 TL öğrenim yardımında bulunulması ve ödemelerin 2023 yılında Tarsus Belediyesi’nin imkânları doğrultusunda bir veya birkaç defada yapılması belediye meclis kararıyla onaylandı. Amatör spor kulüplerine de destek içeren gündem maddesi de onaylanarak takım sporlarında faaliyet gösteren kulüplere kulüp başına 8 bin TL, bireysel spor kulüplerine kulüp başına 2 bin TL nakdi yardım yapılması oy birliğiyle kabul edildi.

ÖĞRENCİLERE BURS MÜJDESİ

Tarsus Belediye Meclisi’nde Türkiye’de, KKTC’de devlet üniversitesi ve vakıf üniversitelerinde tam burslu olarak kazanan ve ailesi Tarsus’ta ikamet eden ve kayıt yaptıran öğrencilerden öğrenim harcı, kitap, kalem, defter vb. gibi kırtasiye giderleri, beslenme, giyim, kuşam gibi kıyafet giderleri ve öğrencilerin ulaşım giderlerini karşılayacak şekilde, ilk yıl için karşılıksız olarak 4 yıl ve üstü bölümler için 3 bin 200 TL, 2 yıllık bölümler için bin 600 TL öğrenim yardımında bulunulması ve ödemelerin 2023 yılında Tarsus Belediyesi’nin imkânları doğrultusunda bir veya birkaç defada yapılmasını belediye meclis kararıyla onaylandı.

TARSUS BELEDİYESİ SPOR KULÜPLERİNİ DESTEKLEMEYE DEVAM EDİYOR

Sporu ve sporcuyu her daim destekleme adına çalışmaların hız kesmeden devam eden Tarsus Belediyesi bu kapsamda kulüplere nakdi yardım yardım yapılması, belediye meclisine sunularak onaylandı. Başkan Bozdoğan, “Mersin’de amatör spor kulüplerine en yüksek desteği verdiklerini ifade etti. Gençlik ve Spor Bakanlığı, Gençlik ve Spor İl ve İlçe Müdürlüğü’nden alınan faal müsabakalara katılım belgesini beyan eden amatör spor kulüplerinden takım sporlarında faaliyet gösteren kulüplere, kulüp başına 8 bin TL, ayrıca bireysel spor kulüplerine kulüp başına 2 bin TL nakdi yardım yapılması kabul edildi.

ZEYTİN GEN KORUMA ALANI’NA LÖSEV’İN KURUCUSU DOKTOR ÜSTÜN EZER ADI VERİLECEK

Tarsus Belediyesi tarafından kentin yeşil dokusunu arttırabilmek ve tescilli ürünleri koruma altına alabilmek amacıyla açılan Zeytin Gen Koruma Alanı’na LÖSEV'in Kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Üstün Ezer’in isminin verilmesi oy birliği ile kabul edildi. Tarsus Belediye Başkanı Dr. Haluk Bozdoğan, “Büyük bir tıp ve gönül insanı aynı zamanda çocuk hakları ödülüne sahip, böyle değerli bir hizmeti veren doktorumuz Üstün Ezer’in, isminin de böyle bir yerde yaşamasını çok isterim’’ diye konuştu.