Onur Balcı
|
24 Ocak 2024 Çarşamba
|
Mersin Ceride Haber
Tarsus Haberleri

Tarsus Belediye Başkan Adayı Mahmut Tat, Tarsus TSO’yu ziyaret etti

Cumhur İttifakı’nın Tarsus Belediye Başkan adayı MHP’li Mahmut Tat, MHP Tarsus İlçe Başkanı Fatih Yıldırım ve AK Parti İlçe Başkanı İlker Uyar ile birlikte Tarsus Ticaret ve Sanayi Odası’nı ziyaret etti. Tarsus TSO Meclis Başkanı Hüsnü Yağcı, Yönetim Kurulu ve Meclis Üyelerinin de katıldığı ziyarette, iş dünyasının talep ve önerileri aktarıldı.

Seçim sürecinin herkese hayırlı olmasını dileyen Tarsus TSO Yönetim Kurulu Başkanı H. Ruhi Koçak, iş dünyasının uygulanabilir somut projeler beklediğini ifade ederek, ‘’İlçe kabuğuna sığmayan Tarsus’un, artan nüfusu, üç organize sanayi bölgesi, iki üniversitesi, kurulan Çukurova Uluslararası Havalimanı, lojistik alt yapısı ve hayata geçirilmeye çalışılan sahil bandındaki projeleri ve diğer tüm dinamikleriyle geleceğe çok hızlı şekilde hazırlanması gerekiyor.’’diye konuştu.

Tarsus Belediye Başkan adayı Mahmut Tat ise tarımdan sanayiye turizmden alt yapıya kadar yerinde ve doğru projeler için tüm paydaşlarla bir araya gelerek yol haritalarını hep birlikte hazırlamak istediklerini aktardı. Tüm kurumlarla kenetlenmeye hazır olduklarını belirten Tat, ‘’Tarsus için kenetlenmeli, birlikte olmalıyız.’’ dedi.

Ziyarette daha sonra görüş ve öneriler alınarak karşılıklı değerlendirmelerde bulunuldu.