Onur Balcı
|
6 Haziran 2022 Pazartesi
|
Mersin Ceride Haber
Toroslar Haberleri
|
183 Okunma

Belediye Zabıta Müdürlüğü ekipleri, koronavirüs salgınında vakaların yeniden artış göstermeye başlaması sonucu tedbirlerini daha da sıklaştırdı.

Ekipler, genel temizliğin aksatılmaması, üretim ve satış yapılan alanlarda maske, eldiven ve bone takılması, sosyal mesafe kurallarına uyulması konusunda işletme sahiplerine ve çalışanlarına gerekli uyarılarda bulundu. Ekmek gramajlarının da titizlikle incelendiği denetimlerde ruhsat ve evrak kontrolü de yapıldı.

  "Önlem ve Tedbirleri Elden Bırakmamalıyız"

Toroslar Belediye Başkanı Atsız Afşın Yılmaz; "Amacımız, hemşehrilerimizin sağlıklı gıda tüketmesini sağlamak. Bu nedenle denetimlerimizi aralıksız sürdürüyoruz" dedi.

Gıda üretiminde toplum sağlığını gözeterek üretim ve satış yapan esnafa teşekkür eden Başkan Yılmaz; "Salgın, belli bir ölçüde gerilemiş olsa da henüz bitmiş değil. Bu denetimlerle amacımız esnafımıza maske, mesafe ve hijyen kurallarını tekrar hatırlatmaktır. Hemşehrilerimizin de genel manada bilinçli olduğunu ve kurallara uyduğunu görüyoruz. Bu duyarlılıkları için teşekkür ederiz. Salgından bir an önce kurtulmak için önlem ve tedbirleri elden bırakmamalıyız" ifadelerini kullandı.