Onur Balcı
|
28 Şubat 2024 Çarşamba
|
Mersin Ceride Haber
Siyaset Haberleri


Çok Muhterem Tarsuslular,
Kamuoyunun da bildiği gibi Yüksek Seçim Kurulu’nun belirtmiş olduğu tarihlerde tüm siyasi partiler Belediye Başkan Aday ve Belediye Meclis Üyesi Aday listelerini İlçe Seçim Kuruluna teslim etmiştir. Ortaya çıkan tablo itibariyle adayların eksik evrak ve seçilebilirlik durumları da ortaya çıkmıştır. Bu sonuç itibariyle Milliyetçi Hareket Partisi olarak hiçbir siyasi partinin Belediye Başkan Aday ve Meclis Üyesi Aday listelerine İTİRAZIMIZ OLMAMIŞTIR. Demokratik bir süreç içerisinde yaşanan seçimlerde vatandaşların münferit itiraz hakkı yasa ile sabittir.

Adaylığına itiraz edilen Sn. Haluk Bozdoğan’ın Basında ve kamuoyunda ismini zikrettiği şahsın Milliyetçi Hareket Partisi’nde HİÇBİR AKTİF GÖREVİ BULUNMAMAKTADIR. 

2019 seçimlerinde CHP ve HDP’nin ortak adayı olan Haluk Bozdoğan, HDP(DEM) ile Milliyetçi Hareket Partisi’ni bir araya getirmeye çalışması büyük bir hezeyandır.

Milliyetçi Hareket Partisi ve Adayı Sn. Mahmut Tat aylardan beri halkla iç içe çalışmaktadır, çalışmaların başından bu yana diğer siyasi partilerin adaylarının aleyhinde propaganda yapmamış olup yoluna devam etmektedir. Allah’ın izni ve halkımızın desteği ile 31 Mart akşamı kutlu zafere ulaşacağız. Saygı ve Sevgilerimizle.
MHP TARSUS İLÇE BAŞKANI
FATİH MEHMET YILDIRIM