Onur Balcı
|
20 Haziran 2023 Salı
|
Mersin Ceride Haber
Akdeniz Haberleri

İş makineleri desteğiyle tonlarca çöp ve atık toplanıp bölgeden çıkarıldı

KARADUVAR MAHALLESİ SAHİLİ TEMİZLENDİ

Akdeniz Belediyesi, her gün yüzlerce insanın piknik yapmak, sıcak havada denize girip yüzmek  veya balık avlamak için uğradığı Karaduvar Sahili’nde iş makineleri desteğiyle temizlik çalışması gerçekleştirdi.

Akdeniz Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü, halkın temiz ve sağlıklı bir çevrede yaşam hakkını korumak ve sürdürmek amacıyla hizmetlerine aralıksız devam ediyor. Nesli tüm dünyada koruma altında olan Caretta Caretta Deniz Kaplumbağalarının yumurta bıraktığı Kazanlı Mahallesi sahilini birkaç gün önce temizleyen belediye ekipleri, bu kez ilçeye bağlı, balıkçılık ve tarımsal üretimle bilinen Karaduvar Mahallesi’nin yüzlerce metre uzunluğundaki sahilini her
türlü çöp ve tarımsal atıklardan temizledi.

İlk olarak sahili gezerek kontrol eden ekipler, ardından da kepçeler yardımıyla sahil boyunca topladıkları tonlarca çöp ve dalgalar sonucu denizden gelen çeşitli atıkları kamyonlara yükleyip bölgeden çıkardı. Ekiplerin çalışmasına tanık olan Karaduvar Mahallesi sakinleri ile balık avlamak veya yüzmek amacıyla sahile gelen vatandaşlar memnuniyetlerini dile getirip teşekkür etti.