Onur Balcı
|
6 Haziran 2022 Pazartesi
|
Mersin Ceride Haber
Gülnar Haberleri
|
207 Okunma

8 Mart Dünya Kadınlar Günü münasebetiyle, Gülnar Belediyesi tarafından kadınlara yönelik program düzenlendi.
Düzenlenen programa Gülnar’lı kadınlar yoğun ilgi gösterdi. Katılımcılara çiçekleri salon girişinde Gülnar Belediye Başkanı Alpaslan ÜNÜVAR’ın eşi  Zübeyde ÜNÜVAR tarafından takdim edildi.
Belediye düğün salonunda gerçekleştirilen program, Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. 
Programa katılım sağlayan; Milliyetçi Hareket Partisi İlçe Başkanı Celal KADİM, Ak Parti İlçe Başkanı Tevfik KALEMCİ, Belediye Başkanı Alpaslan ÜNÜVAR’ın eşi Zübeyde ÜNÜVAR, Milliyetçi Hareket Partisi Kadın ve Aileden Sorumlu İlçe Başkan Yardımcısı Ayşe AYDIN, Ak Parti İlçe Kadın Kolları Başkanı Selda ARSLAN, programa katılan tüm kadınların 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü kutladılar.
MHP İlçe Başkanı Celal KADİM programda yaptığı konuşmada; “ 8 Mart Dünya Kadınlar Günü münasebetiyle Cumhur İttifakı olarak düzenlemiş olduğumuz programa katılımlarınızdan dolayı hepinize teşekkür ediyorum. Biz bugünü temsili olarak Anneler Günü olarak da kutlamak istiyoruz. Bizler 365 gün Kadınlar Gününü, Anneler Gününü kutlasak bile çok azdır. Bu duygu ve düşüncelerle tüm kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü yürekten kutluyorum” dedi.
Ak Parti İlçe Başkanı Tevfik KALEMCİ programda yaptığı konuşmada; “8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla tertip edilen programa hepiniz hoş geldiniz. Kadın her şeyden önce annedir. Peygamber efendimizin Cennet annelerin ayakları altındadır hadisine nail olmuş çok kıymetlilerimizdir. Kadın yuvanın temel taşıdır. Bizlerin yolunun aydınlatan ender şahsiyetlerdir. Bugün geldiğimiz noktada eğer kadınların hak ettiği gibi insana yakışır şekilde hayat sürmelerini istiyorsak kadın cinayetlerinin, kadına şiddetin son bulması için mücadele etmeliyiz. Bu duygu ve düşüncülerle burada bulunan tüm kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü kutluyorum” dedi.
Belediye Başkanı Alpaslan ÜNÜVAR’ın eşi Zübeyde ÜNÜVAR programda yaptığı konuşmada; “ Kıymetli misafirlerimiz programımıza hepiniz hoş geldiniz. Dünyanın yarısını kadınlar oluşturur, diğer yarısını da kadınlar yetiştirir. Kalplerimizde taşıdığımız sevgi ve özveriyle hayatın her anında varlıklarını hissettiren çok değerli kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü kutluyorum. Toplantısından dolayı programa katılamayan Belediye Başkanımız Sayın Alpaslan ÜNÜVAR’ın selamını siz kıymetli kadınlarımıza iletiyorum” dedi.
Programda yaptığı konuşmalarda Kadının toplumdaki önemini vurgulayan MHP Kadın ve Aileden Sorumlu İlçe Başkan Yardımcısı Ayşe AYDIN ve Ak Parti İlçe Kadın Kolları Başkanı Selda ARSLAN tüm katılımcılara teşekkür ederek, 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü kutladılar.
Salonu tamamen dolduran bayanlar kendi aralarında ses yarışması ve sandalye kapma yarışması düzenledi. Sesine güvenen bayanlar söyledikleri birbirinden güzel şarkılarla katılımcılara güzel bir gece yaşattılar. Programda kadınlar orkestra eşliğinde ve çeşitli etkinliklerle gönüllerince eğlendiler