Onur Balcı
|
6 Haziran 2022 Pazartesi
|
Mersin Ceride Haber
Yenişehir Haberleri
|
276 Okunma

Bu yıl 6'ıncısı açılan CNR Kitap Fuarı, Mersin Yenişehir ilçesinde açıldı. 
Yenişehir Belediyesi, CNR Expo Yenişehir Fuar Merkezi’ni, Akdeniz’in en büyük fuarı için tahsis etti.
Mersin Yenişehir Belediyesi de stant açarak hem eğitim, kültür ve sanat alanındaki çalışmalarını tanıtıyor hem de kitapseverlere kitap hediye ediyor.
Başkan Özyiğit, şöyle konuştu: “Mersin Valiliği, Mersin Büyükşehir Belediyemiz, Ticaret ve Sanayi Odamız,  Milli Eğitim Müdürlüğümüz ve KOSGEB desteği ile düzenlenen 6. CNR Mersin Kitap Fuarı büyük emeklerle bugün burada hazırlandı. 9 günde 500 binin üzerinde ziyaretçinin bu fuarı ziyaret etmesini bekliyoruz. Umut ediyorum ki kentimizin kültürel gelişimine büyük katkılar sunar. Yaşamımız her şeyi deneyimlemeye yetmez ama kitapla birçok deneyimi kazanabiliriz ve biliyoruz ki eğitimin temeli okumaktır. Yenişehir Belediyesi olarak Marmara Üniversitesi ile birlikte Türkiye’de bir ilke imza atarak hayata geçirdiğimiz 0-3 yaş Erken Çocukluk Eğitimi ile birlikte sıfırdan başlayan bir eğitim sürecini oluşturduk. 0-3 Yaş Erken Çocukluk Eğitimini, Türkiye’de ilk defa hayata geçiren bir kurum olarak, eğitimi en alt seviyeden ‘Her aile bir okuldur’ sloganıyla başlatmaya karar verdik ve bunu uyguluyoruz.”
Önümüzdeki yıllarda da Yenişehir’de kitap fuarının açılması için gerekli destekleri vereceklerini söyleyen Başkan Abdullah Özyiğit, fuarın Mersinli kitapseverleri dünya çapında tanınmış yazarlarla buluşturduğunu ifade etti.