Onur Balcı
|
1 Mayıs 2023 Pazartesi
|
Mersin Ceride Haber
Mersin Büyükşehir Haberleri

Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin Tarsus Gençlik Kampı ve Geçici Barınma Alanı olarak kullanılan Berdan Konukevi’nde kalan depremzede çocuklar ve aileleri MDOB tarafından düzenlenen ‘Çocuk Şarkıları’ konserine katıldı. Konser öncesinde Tarsus’un tarihi ve turistik bölge ile mekanlarını gezen çocuklar ve aileleri, ardından gerçekleşen konser ile keyifli saatler geçirdi.

Mersin Devlet Opera ve Balesi Müdürlüğü tarafından depremzede çocuklar için düzenlenen ‘Çocuk Şarkıları’ konserine, Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin Berdan Konukevi’nde konaklayan çocuklar da katıldı. Geçici Barınma Alanları’nda yaşayan çocuklar ve gençlerin, depremin travmalarını atlatabilmesi adına sık sık etkinlikler düzenleyen Mersin Büyükşehir Belediyesi, kentte düzenlenen farklı etkinliklere de katılmalarını sağlıyor.

Büyükşehir Belediyesi, Tarsus St. Paul Anıt Müzesi’nde çocuklara özel düzenlenen konser için, Berdan Konukevi’nde kalan çocukların katılım ve ulaşımını sağladı. Konser öncesinde Tarsus’un tarihi ve turistik bölge ile mekanlarını gezen çocuklar ve aileleri, ardından gerçekleşen konser ile keyifli saatler geçirdi. St. Paul Anıt Müzesi’nin tarihi ve mistik ortamında gerçekleşen konserin Orkestra Şefliğini Rustam Rahmedov, Çocuk Korosu Şefliğini Reyhan Bezdüz üstlenirken, Konzertmeister’i ise Çağıl Çelik Demirbaş oldu.  

“Büyükşehir Belediyesi’nin sunduğu hizmetlerden çok memnunuz”

Etkinliğe çocukları ile katılan Aslı Uçar, “Bugün çocuklarımızla beraber konsere geldik, çok güzel etkinlikler yaptık. Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür ediyoruz. İyi ki varsınız” dedi. Etkinliği değerlendiren bir diğer katılımcı da Özlem Yiğit oldu. Yiğit, birçok etkinliğe katıldıklarını belirterek, “Böyle güzel etkinlikler yaptıkları için, Başkanımıza çok teşekkür ediyoruz. Bugün tarihi yerleri gezdik, her yeri gezdirdiler, sağ olsunlar” diye konuştu.

Büyükşehir Belediyesi’nin depremzedeler için hizmetlerini değerlendiren ve son derece memnun olduğunu ifade eden Nuri Koca, “Depremzede olarak Tarsus’a geldiğimiz günden bu yana, Büyükşehir Belediyesi’nin bize ve çocuklarımıza sunmuş olduğu sosyal hizmetlerden çok memnun kaldık. Buraya geldiğimiz günden beri tiyatrolara, Tarsus'un tarihi yerlerine gittik. Aynı zamanda Konukevi’nde yapılan hizmetlerden çok memnun kaldık. Böyle hizmetleri, belediyecilik adına her yerde görmek istiyoruz” ifadelerini kullandı.

“Hiçbir şeyden eksik kalmadık”

Ekinliğe katılan çocuklardan Elif Sinem Koca, “Buraya geldiğimden beri her konuda yardımcı oldular. Bir ihtiyacımız olduğunda, ilk onlar yanımıza geldiler. Bugün de gezi yaptık” dedi. İrem Dikmen ise, “Bize birçok yeri gezdirdiler. Birçok etkinlik yaptılar. Bizi okula yazdırdılar. Hiçbir şeyden eksik kalmadık. Çok güzeldi” ifadelerini kullandı.