Onur Balcı
|
24 Kasım 2022 Perşembe
|
Mersin Ceride Haber
Mezitli Haberleri

Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan, 24 Kasım Öğretmenler Gününde kızı Erinç Tarhan’ın öğretmeni Doğan Gökalp’e ziyarette bulundu. Emekli Öğretmen Doğan Gökalp’e sürpriz yaparak kapısını çalan Başkan Tarhan, alkışlarla karşılandı.

Bu özel günün anısına çiçek veren Başkan Tarhan, “Kendi öğretmenim Antalya’da olduğu için gidemedim. Bunun yerine kızım Erinç’i yetiştiren ve bugün başarılı bir yurttaş olmasının önünü açan Doğan Gökalp öğretmenimize sürpriz yaptık. Ne yapsak öğretmenlerimizin hakkını ödeyemeyiz. Bu özel günlerde ziyaret ederek unutmayacağımızı göstermek istiyoruz” dedi.

Kendi öğrencilik süreci, kızı Erinç’in okula kaydı ve eğitim dönemiyle ilgili anılarını aktaran Başkan Tarhan, “Doğan Gökalp, o dönemin efsane öğretmenlerinden birisiydi. Bu imkânı bularak kızımın ondan eğitim almasını sağlamış olmaktan mutluyum. Hala bir araya geldiğimizde o günleri konuşmaktan dolayı son derece mutluyum” diye konuştu.

Başkan Tarhan’a ziyareti ve zarif jesti nedeniyle teşekkür eden emekli öğretmen Doğan Gökalp de, “Neşet Tarhan başkanımız sadece Öğretmenler Gününde değil her zaman bizleri ziyaret ediyor. Bir talebimiz olduğunda hemen yerine getiriyor. Kendisini tanımış olmaktan ve öğretmeni olarak kızımız Erinç’in başarılı yaşam kariyerine tanık olmaktan son derece mutluyum” ifadelerini kullandı.