Onur Balcı
|
1 Aralık 2022 Perşembe
|
Mersin Ceride Haber
Akdeniz Haberleri

AKDENİZ’DE SICAK ASFALT SERİMİ HIZLI BAŞLADI

Akdeniz Belediyesi, özellikle kırsal mahallelerde sürdürdüğü soğuk asfalt (sathi kaplama) seriminin yanı sıra, ihtiyaç duyan mahallelerde sıcak asfalt kaplama çalışmalarına da başladı. Başkan Mustafa Muhammet Gültak, ilçeye ilk kez kazandırılan sıcak asfalt plentinin de tam kapasite hizmete girmesiyle asfalt serim hizmetinin ihtiyaç duyan her mahallede gerçekleşeceğini söyledi.

İlk etapta 12 bin ton sıcak asfalt serimi programlandı

Yoğun süren çalışmalarda, Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerinin sıcak asfalt çalışma yaptığı sokaklar ilk olarak baştan sona yenilendi ve asfalt serim çalışmaları devam ediyor. İlk etaptaki çalışmalar bittiğinde Akdeniz’in ihtiyaç duyan mahallelerine toplamda 12 bin ton sıcak asfalt dökülmüş olacak. Diğer yandan Köselerli Mahallesi’nde, asfalt çalışmalarının tamamlandığı sokaklarda bulunan kaldırımlar ve kilit taşları da ekiplerce yenileniyor.

Kent merkezinde de ihtiyaç duyan sokaklar asfaltlanacak

Geçmiş yıllarda mahallelerinde görmedikleri hizmetlere tanık olan vatandaşlar, yaşadıkları bölgenin çehresini değiştiren hizmetten duydukları memnuniyeti dile getirdi; Akdeniz Belediye Başkanı Mustafa Muhammet Gültak ve fen işleri ekiplerine teşekkür etti. Sıcak asfalt sezonuna hızlı bir başlangıç yapan Akdeniz Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü, kent merkezine uzak kırsal mahallelerin yanı sıra ihtiyaç duyan merkez mahallelerde de sıcak asfalt serimini, belirlediği plan ve program kapsamında sürdürecek.

Başkan Gültak; “İhtiyaç duyan her mahallemizde asfalt serimi yapılacak”

Akdeniz Belediye Başkanı M. Mustafa Gültak, çalışmalar hakkında yaptığı değerlendirmede, ilçeye ilk kez kazandırılan sıcak asfalt plentinin de hizmete girmesiyle ihtiyaç duyan her mahallede asfalt seriminin artarak devam edeceğini ifade etti. Geçen haftalarda birçok kırsal mahallede soğuk asfalt serimi yapılarak özellikle bahçe yollarının yenilendiğini hatırlatan Başkan Gültak; “Asfalt ihalesi sürecini tamamladık. Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerimiz, hazırladığı plan gereği ilk olarak Huzurkent Köselerli Mahallemizin sokaklarında sıcak asfalt çalışmalarına başladı. Vatandaşlarımız merak etmesin; mevsim koşullarının uygun gitmesiyle birlikte ihtiyaç duyan her mahallemizde sıcak asfalt serimine ekiplerimiz aralıksız devam edecek” diye konuştu.