Onur Balcı
|
6 Haziran 2022 Pazartesi
|
Mersin Ceride Haber
Akdeniz Haberleri

Akdeniz Belediyesi'nin katkılarıyla Taki Bakar TFF Grassroots C Antrenör Eğitimi verildi. Bilindiği üzere bölgesel ligler ve bayanlar ikinci ligi C klasmanında hakemler ile yönetilir. Bu açıdan verilen kurs sportif faaliyetler alanında yapılan yatırımlar arasına giriyor. Eğitime 30 kursiyer katıldı. Ve kurslar sona erdi. 
Akdeniz Belediyesi'nin katkıları ile Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) ve Türkiye Futbol Antrenörleri Derneği (TÜFAD) Mersin Şubesi’nin işbirliğinde 15-24 Aralık tarihleri arasında Seyfi Ali Türkoğlu – Şafak Erdur Futbol Sahasında gerçekleştirilen Taki Bakar TFF Grassroots C Antrenör Eğitim Programı 30 kursiyerin katılımı ile noktalandı. 
Konuyla ilgili değerlendirmede bulunan Akdeniz Belediye Başkanı Mustafa Gültak, "Spor tesisleri açısından oldukça fakir bir ilçeydik. Akdeniz'de 30 milyon TL'yi aşan sportif yatırımlarla önemli işlere imza attık. Artık yavaş yavaş spor camiasına her anlamda rahatlık sunan tesislere sahip olduğumuzu söyleyebilirim. Ayrıca göreve geldiğimiz günden bu yana başta amatör sporlar olmak üzere birçok spor branşına katkı sunduk, bu desteklerimizin de devam edeceğinin bilinmesini isterim. Öte yandan bugün sona eren Taki Bakar TFF Grassroots C Antrenör Eğitim Programı'na katılan, emek veren herkese de teşekkür ediyoruz. Önümüzdeki dönemlerde ihtiyaç duyulduğu noktada spora ve sporcularımıza elimizden geldiğince katkı sunmaya devam edeceğiz" diye konuştu.