Onur Balcı
|
6 Haziran 2022 Pazartesi
|
Mersin Ceride Haber
Akdeniz Haberleri

Akdeniz belediyesi, yüksek öğrenim yapan 4 yıllık ve 2 yıllık öğrencilere burs ile maddi destek vereceğini duyurdu.
Belediye, burs destekleri kapsamında 4 yıllık öğrencilere bin 200 tl, 2 yıllık bölüm okuyan meslek yüksek öğrencilerine ise 500 TL değerinde destek vereceklerini açıkladı.
Desteklerden faydalanma için gereken koşullar,
- Akdeniz ilçesinde ikamet etmek,
- Devlet üniversitelerinin ön lisans veya lisans programlarına yerleşen, vakıf veya Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde (KKTC) yüzde 100 burslu okuma başarısı elde eden gençler de yararlanabilecek,
Son başvuru 31 Ocak Pazartesi günü bitiyor.
Gerekli evraklar,
- Akdeniz ilçesinde ikamet ettiğine dair belge,
- Bu yıl üniversiteyi kazandığına dair öğrenci belgesi
- Nüfus cüzdanı fotokopisi,
- Ailesinin tarihçeli yerleşim yeri belgesini,

Burs başvurusu yapan öğrencilerin, 31 Ocak 2022 Pazartesi günü saat 17:00'ye kadar ‘Akdeniz Belediyesi Ana Bina Çözüm Masası'na teslim etmeleri gerekiyor.
Üniversiteli gençler; (03243366583) ve (05527690802) numaralı telefonlar ile WhatsApp destek hattı (05527688888) numarasından da iletişime geçip bilgi alabilir.

Başkan Gültak; “Amacımız, çocuğu üniversite kazanan ailelerimizin omuzlarındaki yükü bir nebze hafifletmek, geçmişte hayatın her alanında ihmal edilen insanlarımızın her koşulda yanında olmaktır. Eğitim sürecini çok önemsiyor, eğitimde fırsat eşitliğine büyük önem veriyoruz. Gençlerimize sağlayacağımız bu desteklerin bizlere umut, başarı, azim olarak geri döneceğinden şüphemiz yok. Bir kez daha, önergeye katkı sunan, böylelikle üniversiteli gençlerimize bu önemli desteğin sağlanmasına vesile olan bütün Meclis üyelerimize tekrar teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.