Onur Balcı
|
6 Haziran 2022 Pazartesi
|
Mersin Ceride Haber
Toroslar Haberleri
|
235 Okunma

Başkan Yılmaz; "Başımızın tacı gazilerimizle bir arada olmanın şerefini yaşıyoruz. Şehit ve gazilerimiz, vatanımız için canlarını, kanlarını verdiler. Millet olarak minnettarız" dedi.

Başkan Yılmaz'ın gaziler onuruna düzenlediği moral yemeğine; MHP Mersin Milletvekili Olcay Kılavuz, MHP MYK Üyesi Serdar Soydan, Toroslar Kaymakamı İbrahim Çenet, İlçe Müftüsü Bayram Danacı, İlçe Tarım ve Orman Müdürü Mustafa Kemal İlcay, İlçe Gençlik ve Spor Müdür Vekili Mehmet Özdemir, MHP Toroslar İlçe Başkanı Hüsnü Doğan ve belediye meclis üyeleri de katıldı.

Genel Başkan Devlet Bahçeli'nin; "19 Eylül Gaziler Günü münasebetiyle başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere ebediyete irtihal etmiş tüm Gazilerimize Cenab-ı Allah’tan rahmetler niyaz ediyorum. Gazilik; cesaretin, dirayetin, hamiyetin, ferasetin, fedakarlığın simgesi; kahramanlığın muazzam sinesidir." sözüne atıfta bulunan Başkan Yılmaz; "Sizlerle ve kıymetli ailelerinizle buluşmaktan şeref duydum. Sizler için ne yapsak azdır. Her zaman sizlerin yanınızdayız" ifadelerinde bulundu.

Başkan Yılmaz, Kerkük Türküsü olan "Altın Hızma Mülayim" türküsünü de tüm kahramanlara armağan etti, kendisi de gazilerle birlikte türküye eşlik etti.

Türküyü, Kerküklü Türk halk müziği bestecisi Abdurrahman Kızılay'a, sanatçı Mehmet Özbek'e ve tüm kahramanlara gönderen Başkan Yılmaz; "Bu türkü, Irak Türkmenlerinin sesi olmuştur. Oraya duyulan özlemin sembolü de 'Altın Hızma' türküsüdür. Türkiye güçlendikçe Irak, Suriye ve dünyanın herhangi bir yerinde de kardeşlerimiz, soydaşlarımız güçleniyor. Birlik ve beraberliğimiz daim olsun" diye konuştu.